Dekorace a výtvarná činnost versus přeprava zboží
Víte, že bublinková fólie byla svým objevitelem vytvořena jako bytová dekorace? Psal se rok 1957, tedy dvanáct let po válce, kdy se celý svět teprve zotavoval z obrovských traumat a krize, ale zároveň šlo o budovatelskou éru, která neměla od té doby ve světě obdoby. Stavěly se nové přehrady, obchodní domy a sídliště a bytové interiéry se převážně malovaly vodou ředitelnými barvami. V té době však také začínaly svou velkou expanzi tapety a některé firmy a podniky lákalo vytvořit omyvatelnou tapetu s plastickým vzorem. Bublinková fólie byla prvním prototypem takového řešení (v USA), které však nesklidilo valný úspěch, tapety se dál vyráběly z papíru a z plastů uspěl pouze latexový nátěr.
Teprve na počátku 60. let se poprvé vzduchové bublinky uvnitř polyetylenové fólie ujaly jako balicí materiál. Bylo to opět ve Spojených státech na balení křehké elektroniky počítačů IBM a toto využití hraje prim dodnes. Jde o nejoblíbenější a nejuniverzálnější zabezpečovací faktor přepravy zboží a cenných předmětů na celé planetě.
Bublinkovou fólii 2pack k dekoraci ovšem využíváme i dnes, kreativní lidé si s ní dokážou pohrát, je vhodným prostředkem pro dětské malování a modelování, podporuje rozvoj vlastní fantazie dokonce i v kuchyni při pečení dortů a zákusků.
Nezapomínejme na bublinkový antistres
Pokud máte doma alespoň pár metrů bublinkové fólie navinutých na roli, máte k dispozici v rezervě ideální balicí materiál, ale zároveň skvělý odreagovací prostředek proti stresu. Nahradí i oblíbenou plastelínu nebo gumové míčky. Praskáním bublinek si „vyčistíte hlavu“, vypustíte z ní zbytečné trable, toužíte-li po dokonalém relaxu, vyzujte se z bot, svlékněte ponožky a šlapejte alespoň pár minut po bublinkách naboso. Je to velmi jemná uklidňující reflexní masáž.