Pokud se někdo dá na podnikání, může od něj očekávat ledacos. Každopádně jde ale pokaždé přinejmenším o to, aby takové podnikání bylo výnosné. Tedy aby se jím člověk uživil, aby mu vydělalo na vše, co je v životě nezbytné, a nejlépe i na něco navíc.
Ovšem to je záměr, kterého se ne vždy podaří dosáhnout. Někdy sice takové podnikání vydělává stabilně, dlouhodobě a spolehlivě, někdy ale také ne. A co si má takový soukromý podnikatel počít ve chvíli, kdy jeho živnost nevzkvétá, ale právě naopak?
Pak je záhodno vymyslet něco nového, čím by se firma opět prosadila a znovu začala vydělávat.
Jenže k takovým inovacím jsou nejednou zapotřebí peníze. Případně jsou nějaké další finance zapotřebí pro přečkání doby, než se změna uchytí, musí se zaplatit dluhy, jež vznikly nebo ještě v mezidobí vzniknou, je třeba platit mzdy zaměstnancům a povinné odvody státu a dalším institucím,…
A kde takové peníze vzít?
Nejednou je tu pouze jediné východisko. A to půjčka. Tedy dočasné využití cizích peněz k vyřešení vlastních problémů.
Je to logické řešení, které má ale tu neblahou vlastnost, že ne vždy a ne každému podobně zoufalému podnikateli půjčí. Tento nejednou obejde celou řadu finančních institucí a všude slyší jenom jediné. Že má dejme tomu nízké daňové přiznání, že vydělává příliš málo, že jsou rizikové jeho záznamy v registrech dlužníků,… Takže bohužel.
A co potom? Potom už nejednou zbývá jedině americká hypotéka. Tedy nebankovní půjčka, jejíž předností je to, že je dostupná téměř každému, bez ohledu na to, jak velké problémy má v těch výše nakousnutých oblastech. Tady není třeba ani vysoký příjem, ani čisté registry, ani nic podobného. Tady je hlavní, aby měl člověk nemovitost, kterou by mohl dát do zástavy, a aby měl posléze z čeho splácet. A jakmile v tomto vyhoví, půjčku na své podnikatelské aktivity dostane. A to za tak výhodných podmínek, o nichž by si jinde mohl nechat leda tak zdát.