Většina různých mýtů vzniká na základě toho, že lidé dostatečně nerozumí nebo vůbec nechápou, jak určité věci fungují a vytváří si tak velmi zkreslený náhled na situace. A nebudeme vůbec počítat ještě to, když se spojí takto více jednotlivců dohromady, jaké potom vzniknou příběhy. Mnohdy až s hrůzostrašnou tématikou. Vliv modrého světlana lidský organismus se tak stal velkým strašákem. Otázkou je, jak je to s ním doopravdy. Nejvíce se spojuje s nebezpečným zářením z obrazovek, které ohrožuje nejen naše oči, ale dokonce i spánek, kvalitu pokožky a kdo ví, čeho ještě. Nebudeme nijak situaci zkrášlovat a toto záření nám ve skutečnosti mnoho zdravotních benefitů nepřidá.
Denní světlo
Přece jenom jsme nastaveni v životě tak, že bychom nemohli žít neustále ve tmě. Chybělo by nám sluníčko a denní světlo. Málokdo ovšem ví, že součástí bílého osvětlení je rovněž modré světlo a působí v LED světlech. Jenomže jeho působení přes den je pro nás vítané, ale v nočních hodinách to je již tak trochu problém. A proč tomu tak je? Je to jednoduché. Modré světlo přes den je spíše takovým pulsátorem, drží nás v pozoru a hlavně podporuje naši efektní práci a také činnost našich vnitřních orgánů. Je to i jeden z důvodů, proč tak skvěle fungujeme v pracovním zatížení. Jakmile se ovšem začne blížit večer, vše se začíná měnit.
Světlo má na nás vliv
Ono v podstatě se nemusí chodit zase tak daleko, jen si vzpomeňme na špatné podzimní až zimní počasí, jak je člověk bez nálady, energie a elánu vůbec něco dělat. Chybí mu sluníčko, denní ostré světlo, které v jedinci nastartuje tu chuť a vrátí energii. Naše vnitřní jednotka přijímá informace o světle a na jejich základě reguluje sekreci našich hormonů a tělesnou teplotu. Modré světlo nemá zrovna moc příjemné reference před spánkem a tak kdo se chce skutečně plně a dostatečně vyspat a odpočinout si, tak zhruba hodinu a půl před spaním by se měl tomuto osvětlení vyhnout.